Mia Collins - Sinclair
Fineas Xanthus Frey-Sinclair
John William Howerland-Davies
3268
Adelie Lefèvre
Nieznany
Hildzia Howerland-Moon
139
Constantia Vasseur-Lefèvre
Rosalia Rossard
Padma Toulouse-Aria
4840
Nicole Mirabel de Mortier-Lefèvre
Narcissa de Mortier
Nickolas le Fent
9536
Dalia Bellflower & Raven Cane

brak ogłoszeń
Pogoń za Złotym Jajem 10.2


[Jak zwykle o tej porze, wszyscy już spali lub powoli szykowali się do snu. Tymczasem Moonstone nerwowo przechadzał się po Zamku, jakby dopadła go już doszczętna insomnia. Snuł się po korytarzach, zostawiając za sobą tylko ślad w postaci cienia, który... przypominał dosłownie jego posturę i wielu mógłby zastępować jego obecność. Te same zakręcone włosy do ramion, ta sama szczupła sylwetka, to samo charakterystyczne wydłużenie nosa... Kiedy usłyszał za sobą trzask zamykających się drzwi, który skutecznie mógłby zbudzić wszystkich, obrócił się za siebie i szybko uniósł różdżkę, przy końcówce której rozbłysło delikatne światełko. Punktualnie.]

Szanowni Państwo,

witając Państwa w nowym roku szkolnym, informuję, iż dziś o godzinie 23:09 pod drzwiami mojego gabinetu tajemniczy jegomość znów pozostawił Złote Jajo. Doskonale Państwu znane (a jeśli nie - zapraszam tutaj). Wygrywa - jak zwykle - kakofonię zniekształconych dźwięków. Państwa zadaniem jest rozpoznać piosenkę, którą zniekształciło. W zeszłym tygodniu poradzili sobie Państwo z zadaniem wybornie, więc tylko przypomnę, że wskazanie utworu i wykonawcy da Państwu jedynie 10 punktów. Kolejne piętnaście punktów uzyskają Państwo za ciekawy klimatyczny opis tego, co robią Państwo ze Złotym Jajkiem, a dodatkowe 5 punktów przyznam osobie, która wyśle jako pierwsza poprawną odpowiedź na zagadkę Jaja. Na Państwa odpowiedzi wyczekuję do soboty, 25 marca 2023 r., do godziny 17:59. Adres? rektorat@ilvermorny.xaa.pl.

(aby usłyszeć piosenkę, należy kliknąć na grafikę Jaja)

Jak co tydzień - dużo szczęścia i powodzenia życzy


Odnaleźliście mnie! W tym tygodniu ukryłem się w Belgradzie, stolicy Republiki Serbii! Jesteście cwani! Tutaj znajdziecie punkty za odnalezienie mnie w tym tygodniu! W przyszłą sobotę wrócę - nigdy nie wiecie, gdzie los mnie zaprowadzi.

Do zobaczenia,
Wasz

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM