Mia Collins - Sinclair
Fineas Xanthus Frey-Sinclair
John William Howerland-Davies
3268
Adelie Lefèvre
Nieznany
Hildzia Howerland-Moon
139
Constantia Vasseur-Lefèvre
Rosalia Rossard
Padma Toulouse-Aria
4840
Nicole Mirabel de Mortier-Lefèvre
Narcissa de Mortier
Nickolas le Fent
9536
Dalia Bellflower & Raven Cane

brak ogłoszeń

Instrukcja do Postępowania Rekrutacyjnego

aktualizacja: 30/08/22

Witaj!

Skoro tu jesteś, to z pewnością rozważasz złożenie podania o miejsce na jednym z naszych Wydziałów bądź w celu rozpoczęcia Stażu Zawodowego. Niezależnie od opcji, zanim przystąpisz do wypełniania formularza - zapoznaj się z najważniejszymi zasadami właściwego składania aplikacji, a także z kolejnymi krokami objaśniającymi, jak tego dokonać.

Etap 1. Konto

Przed kliknięciem czegokolwiek - odpowiedz sobie na podstawowe pytanie: Czy posiadam już konto na stronie? Moduł został przystosowany w taki sposób, aby nowi Adepci wraz z wypełnieniem formularza byli w stanie zarejestrować się jako nowi użytkownicy.

Jeżeli więc jesteś osobą, która posiada już konto (np. ze względu naukę w poprzednich latach szkolnych) - zaloguj się i dopiero wówczas kliknij w bloku Złóż podanie. W przeciwnym razie wyświetli ci się nieprawidłowa wersja arkusza,  przeznaczona dla nowych.

W przypadku nieposiadania konta: po prostu kliknij przycisk Złóż podanie. Ówczesna rejestracja nie jest konieczna.

 

Etap 2. Gdzie i jak złożyć podanie?

W przeddzień rozpoczęcia Rekrutacji, wyświetlamy po lewej stronie specjalny blok oznaczony napisem REKRUTACJA TRWA! Tam znajdziesz wszystkie niezbędne narzędzia przy braniu udziału w procesie rekrutacyjnym. Ów blok wygląda następująco:

(ostateczny wygląd może się różnić nieznacznie od zaprezentowanej wersji)

 

Alternatywnie, jeżeli chcesz przejść bezpośrednio - skorzystaj z odnośnika, zamieszczonego w banerze:

 

Etap 3. Wybór rodzaju Rekrutacji

W dalszej części (po kliknięciu przycisku Złóż podanie lub użyj świstoklika) zostaniesz poproszony/a o wybór oddziału, na którym ubiegasz o miejsce. Zwóć uwagę na informację zamieszczoną obok stanu. Wyświetlane niniejszym pozycje są zależne od bycia zalogowanym lub nie (więcej: patrz Etap 1). Wraz z wyborem oddziału, kolejnym etapem jest wybór sesji rekrutacyjnej.

 

Etap 4. Sesja Rekrutacyjna

Pozostaje ci już tylko wybrać Sesję, odpowiadającą okresowi nauki, na którym chcesz rozpocząć edukację na wybranym Wydziale / Stażu.

(ostateczny wygląd może się różnić nieznacznie od zaprezentowanej wersji)

W przedstawionej sytuacji złożenie podania nie będzie możliwe! Sesja ma oznaczony status jako zamknięta, co oznacza, iż Rekrutacja nie jest jeszcze otwarta. Zerknij na datę otwarcia i ponów w dniu, gdy planowane jest jej rozpoczęcie. Każda otwarta Sesja będzie posiadać status otwartej. Kliknij Wybierz, aby przejść do wypełnienia formularza.

 

Etap 5. Potwierdzenie złożenia podania

Gdy wszystko przebiegnie bezproblemowo, twym oczom powinien ukazać się poniższy komunikat:

(ostateczny wygląd może się różnić nieznacznie od zaprezentowanej wersji)

Etap 6. Wyniki

W momencie zakończenia Sesji Rekrutacyjnej (dzień po dacie zamknięcia), automatycznie otwarte zostaną wyniki. Warto jednak zwrócić uwagę, że sama dostępność opcji sprawdzenia nie gwarantuje ich publikacji. Każdorazowo, o przyjęciu lub odrzuceniu kandydatów decyduje Komisja Rekrutacyjna, powoływana przez Rektora placówki na czas trwania Rekrutacji. Komisarze zasiadający w skład tego organu spotykają się w ustalonym między sobą terminie w celu orzeczenia o zakwalifikowaniach (lub nie) osób, które złożyły podanie na Wydział lub Staż. Najczęstszy termin podania do informacji publicznej wyników Sesji Rekrutacyjnej to 2 dni od jej daty zakończenia. W tym właśnie dniu należy się ich spodziewać, lecz aby być w pełni pewnym - z momentem ich ogłoszenia w Monitorze Rektorskim zamieszczony zostanie dokument pt. Komunikat Przewodniczącego Komisji Rekrutacyjnej w sprawie wyników postępowania rekrutacyjnego na (x) rok szkolny". Nie masz obowiązku zapoznawać się z nim, choć do tego zachęcamy :D.

Co w momencie, gdy Komunikat o wynikach się pojawi?

Wystarczy, że wejdziesz w ten dokument i na jednej ze stron będą tam wówczas zamieszczone informacje w sprawie kwalifikacji. Inną metodą - umożliwiającą także bezpośrednie wybranie Wydziału lub Przedmiotu Stażu spośród wyborów, na które uzyskasz zakwalifikowanie - jest moduł wyników.

  1. Gdy do modułu wprowadzone zostaną wyniki - na twoją skrzynkę mailową przyjdzie wiadomość od Biura Rekrutacji SMiC Ilvermorny. Znajdziesz tam link, odnoszący do strony zawierającej wszystkie zamknięte Sesje. Twoja (jeżeli jej wyniki będą dostępne) zostanie oznaczona zielonym "ptaszkiem" oraz będzie podpisana dokładną nazwą - zwróć uwagę na nią, aby wybrać właściwą dla twojej aplikacji Sesję.
  2. Ważna rzecz jest taka, że aby zobaczyć swoje rezultaty Rekrutacji musisz być zalogowany/a! W przeciwnym razie system poprosi cię o przejście do ekranu logowania:


(ostateczny wygląd może się różnić nieznacznie od zaprezentowanej wersji)

Jeżeli nie byłeś/aś uprzednio zalogowany/a - kliknij na przycisk Zaloguj się, aby przejść do ekrania logowania. Po prawidłowym zalogowaniu, przeniesie cię do etapu 1. Powtórz czynności, wybierając właściwą dla siebie Sesję. Jeżeli wszystko pójdzie pomyślnie, otrzymasz taki widok:


(ostateczny wygląd może się różnić nieznacznie od zaprezentowanej wersji)

Tutaj znajdziesz wszystko, co potrzebujesz! W sytuacji, gdy Komisja zatwierdziła twoje podanie na więcej niż jeden wybór - dodatkowo pod tabelą z wynikiem zobaczysz poniższy formularz:


(ostateczny wygląd może się różnić nieznacznie od zaprezentowanej wersji)

Przeczytaj tekst zawarty w polu Informacja, a następnie możesz przystąpić do wyboru Oddziału / Przedmiotu Stażu. Wybierając jedną z dostępnych opcji, potwierdzasz swój kierunek kształcenia. W ten sposób Dziekan Wydziału lub Mentor Stażu opiekujący się danym Wydziałem bądź Przedmiotem Stażu będzie w stanie się z tobą skontaktować by ustalić niezbędne szczegóły twojej dalszej edukacji na zbliżający się okres nauki.

Pamiętaj, by wybrać Oddział / Przedmiot Stażu zgodny z wynikiem Komisji Rekrutacyjnej. Błędny wybór może kosztować w takim wypadku nawet utratą miejsca na Wydziale / Stażu!

 

I to wszystko! W przypadku pytań, wątpliwości bądź wystąpienia błędów, skontaktuj się z nami: klik

Dziękujemy za zainteresowanie Rekrutacją! ❤️

 

Życzymy powodzenia!
Władze SMiC Ilvermorny,
Komisja Rekrutacyjna SMiC Ilvermorny

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM